Darujte všetku múdrosť sveta…

Výber darčeka môže byť vo všeobecnosti ťažký, ale ak hľadáte niečo tak  osobné ako knihu, môže to byť extra náročné. Ide o to urobiť si čas a klásť si správne otázky, aby ste sa uistili, že pravá kniha sa dostane do správnych rúk. Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať tú správnu knihu pre každého na vašom zozname.

Opýtajte sa sami seba

  • O aké témy sa obdarovaná osoba zaujíma?
  • Páči sa jej fikcia, ale má rada skutočné príbehy?
  • Aký typ žánru preferuje. Je to romantický, náboženský, historický, životopisný, western atď.?
  • Ako je rozvinutá jej slovná zásoba? (Toto je veľmi dôležitá otázka, pretože dávať niekomu s malou slovnou zásobou knihu, ktorá obsahuje veľké množstvo cudzích slov, spôsobí, že čitateľ sa bude rýchlo nudiť. Človek musí pochopiť, čo číta.)
darček pre knihomoľa

Múdrosť sveta je ukrytá v knihách..

A čo tí, ktorí nečítajú vôbec? Môžete si pomyslieť, prečo  by ste dávali niekomu darček v podobe knihy keď nemá rád čítanie? Odpoveď je jasná. Preto aby ste ho povzbudili a možno sa mu čítanie natoľko zapáči, že sám bude knihy vyhľadávať. Vašou úlohou je nájsť knihu, ktorej nebude môcť odolať a ktorú nepustí z rúk kým ju nedočíta.

Knihy sú skvelý darček, pretože nielen vzdelávajú, ale poskytujú aj oddych a potešenie. Okrem toho podporujú fantáziu a pomôžu Vám snívať. A ešte taká maličkosť na záver, dajú sa veľmi ľahko zabaliť 🙂

Aj vy sa radíte medzi knihomoľov? Ktorá z kníh vás v poslednej dobe najviac zaujala?

Najširšiu ponuku knižných titulov nájdete v najväčšom internetovom kníhkupectve Martinus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *