Relax v pohodlí domova padne vždy vhod…

Už ste možno niekedy darovali svojmu partnerovi darčekový poukaz na masáž. A čo takto mu dopriať masáž priamo od Vás v pohodlí domova?

Darujte originálny darček v podobe masážneho setu. Okrem toho, že doprajete obdarovanému skvelú relaxáciu, strávite spolu príjemne chvíle vo dvojici. Navyše si túto procedúru môžete kedykoľvek znovu zopakovať.

Darčekové balenie, masážny set obsahuje lávové kamene, vonné tyčinky a sviečku v tvare srdca

Darček v podobe masážneho setu

Masáž horúcimi lávovými kameňmi je jednou z najlepších terapií na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu. Vyššia teplota kameňov dôkladne prehreje problematické svalové partie a uvoľní ich rýchlejšie ako tradičná masáž. Máloktorá masáž dokáže navodiť také príjemné pocity ako práve masáž teplými lávovými kameňmi. Doprajte tento relax aj Vy svojmu partnerovi/partnerke v podobe masážneho setu v darčekovom balení.

Príprava kameňov

Predtým ako sa masáž začne treba kamene zohriať. Do hrnca vložte najskôr kamene, až potom dolejte vodu. Hrniec položte na sporák a čakajte kým sa nezačne voda variť. Prichystajte si teplý uterák, do ktorého budete kamene odkladať, aby zostali čo najdlhšie teplé. Pre vytiahnutie horúcich kameňov z  hrnca použite napríklad kliešte.

Prikladanie kameňov na telo

Navoďte v miestnosti príjemnú atmosféru (tlmené svetlo, sviečky, relaxačná hudba atď.). Pripravte si ohriaty masážny olej a nahriate kamene. Olej môžete jednoducho ohriať v mikrovlnnej rúre. Najskôr chrbát zvláčnite vmasírovaním teplého oleja. Medzitým skúšajte teplotu kameňov. Akonáhle majú kamene vhodnú teplotu môžete ich prikladať na kožu. Kamene rozložte po celej dĺžke chrbtice a na lopatky a nechajte ich chvíľu hriať. Nahriate kamene môžete umiestniť aj na iné body Vášho tela, napríklad  do dlaní, medzi prsty na nohách a pod.

Samotná masáž

Zoberte si do každej ruky jeden kameň a prechádzajte s nimi po hornej časti chrbta. Pohyby by mali byť dlhé, plynulé a pomalé. Nemusíte používať len plochu kameňa, ale aj jeho zaoblené hrany. Inspiráciu nájdete na týchto videách.

Približne po desiatich minútach kamene vychladnú, čiže masáž môžete ukončiť. Na zaver nechajte masírovaného chvíľu odpočinúť a starostlivo ho prikryte. Vhodné je ponúknuť niečo k pitiu.

Aj vy si radi doprajete oddych v podobe masáže? Napíšte nám ak máte skúsenosť aj s masážou lávovými kameňmi.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *