Papierový kvietok

Na 1 papierový kvietok budete potrebovať:

  • 2-krát farebný výkres
  • zelený papier
  • zelenú krepovú pásku
  • drôt dĺžky 27 cm
  • drôt dĺžky 10 cm
  • lepiacu pištoľ
  • kliešte

Postup:

Maketu kvietka nájdete pod článkom, stačí si ju vytlačiť a vystrihnúť. Následne maketu 4-krát obtiahnete na výkrese. Kvietky z výkresu vystrihnete a jednotlivé lupene oddelíte dvojcentimetrovým zastrihnutím. Jednotlivé lupene zohýbate smerom nahor a priestor medzi lupeňmi smerom nadol. V prípade prvého kvietka je dobré zahnúť všetko. Pri zvyšných troch môžete zahýbať čoraz menšie množstvo lupeňov.

Papierový kvietok - postup výroby

Kvietok z papiera – obrázkový postup

Pripravte si drôt s dĺžkou 27 cm a na konci ho pomocou kliešťov zahnite do slučky. Nezabudnite v strede kvetu urobiť malú dierku aby ste ho mohli prepchať cez drôt. Následne pomocou lepiacej pištole naneste na slučku vosk a prilepte na ňu prvý kvietok. Na spodok prvého kvietka naneste vosk a prilepte ďalší kvet. Tento postup opakujete až kým nenalepíte všetky štyri kvietky.

Ďalej drôt obaľte zelenou, krepovou páskou. Začnite zhora nadol, a keď sa dostanete na dolný koniec drôtu pokračujte zdola nahor. Pri smere zdola nahor, približne v polovici zasuniete aj lístok a pokračujete až kým neobalíte celú stonku . Maketu lístka nájdete tak isto pod článkom. Lístok si vystrihnite zo zeleného farebného papiera a pomocou lepiacej pištole ho prilepte na 10 cm dlhý drôt. Potom drôt s lístkom mierne zahnite do jednej strany.

Dekorácia v podobe vlastnoručne vyrobených kvetov.

Kytica papierových kvetov

Papierový kvietok môže byť výborným darčekom na deň matiek, alebo si ho môžete spraviť len tak pre radosť  🙂

Na záver pripájame makety na stiahnutie v pdf.

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *