Prekvapte netradičným pomocníkom do kuchyne

Zaujíma sa niekto z vašich blízkych o zdravé stravovanie a domácu výrobu potravín, ktoré väčšina ľudí kupuje v obchode? Skúste ho prekvapiť jedným z nasledujúcich pomocníkov do kuchyne.

Jogurtovač

Jogurt je mliečny výrobok, ktorý prospieva nášmu telu a navyše dobré chutí. Žiaľ veľká časť predávaných jogurtov neobsahuje takmer žiadne živé kultúry. Pritom kvalitný jogurt nie je vôbec zložité vyrobiť aj doma napríklad pomocou jogurtovača.

Domáci jogurt vyniká viacerými prednosťami. Pri domácom jogurte poznáte jeho pôvod a zloženie. Získate tak kvalitný jogurt bez konzervantov, sladidiel, zahusťovadiel a ďalších nežiaducich látok. Domáci jogurt vás vyjde omnoho lacnejšie. Navyše je výroba takéhoto jogurtu aj ekologická, pretože nevyhadzujete umelohmotné kelínky.

Prístroj na výrobu domáceho jogurtu ( zdravé stravovanie )

Jogurtovač

Šunkovar

 Veľakrát trávime v obchode mnoho času porovnávaním, ktorá šunka má vyšší podiel mäsa, menej soli a je najvyššej akosti. Skúste si uvariť vlastnú, domácu, zdravú šunku za pomoci šunkovara. Vďaka domácej príprave budete vedieť, čo jete. Šunkovar umožní varenie domácej šunky, bez nezdravých chemických prímesí a priemyselných náplní. Kvalitné mäso ľahko  spracujete a budete mať okamžite čerstvú a chutnú šunku.

Prístroj na výrobu domácej šunky ( zdravé stravovanie )

Šunkovar

Špagetovač

Patri niekto z vašich blízkych medzi tých, ktorí si s obľubou vychutnávajú cestoviny? Dajte mu možnosť vyrobiť si vlastné, domáce cestoviny pomocou špagetovača a iné už nebude chcieť. V obchodoch nájdete veľké množstvo cestovín rôznej kvality. Doma vyrobené cestoviny, ale jednoznačne vedú. Majú proste neporovnateľne lepšiu chuť. Recept na domáce cestoviny je veľmi jednoduchý. Stačí len kvalitná múka, vajce, olivový olej a voda. Doma si môžete určiť, akú farbu budú vaše cestoviny mať. Pridaním ďalších ingrediencií vyrobíte zelené cestoviny so špenátom, načervenavé s paradajkovým pretlakom, do čierna so sépiovým atramentom. Okrem farby dodáte pridaním rôznych ingrediencií cestovinám aj špecifickú chuť. Súčasťou cestovín môžu byť rôzne bylinky, vajce, korenie atď.

Prístroj na výrobu domácich špagiet ( zdravé stravovanie )

Špagetovač

Domáca pekáreň

Väčšina chlebov v obchode, je zafarbená alebo sú z celozrnnej múky s konzervačnými látkami. Riešením je domáca príprava pečiva, ktorá však zaberie veľa času. Preto ak hľadáte darček pre niekoho kto si pečie vlastný chlieb, ušetrite mu prácu aj čas a darujte mu domácu pekáreň. Pekárnička cesto vymiesi, nastaví správnu teplotu na kysnutie aj ho upečie.  Vložíte všetky potrebné suroviny a približne o tri, štyri hodiny z neho vyberiete zdravý chlebík bez farbív či éčok. Okrem toho môžete do chleba pridať aj ďalšie ingrediencie podľa vašej chuti, napríklad orechy, sušené ovocie alebo rôzne bylinky.

Prístroj na výrobu domáceho chleba ( zdravé stravovanie )

Domáca pekáreň

Smoothie maker

Smoothie je hustý koktejl vyrobený z rozmixovaného ovocia alebo zeleniny. Okrem toho, že obsahuje množstvo vitamínov a minerálov dokáže perfektne zasýtiť a dodať množstvo energie. Preto ak poznáte niekoho kto  obľubuje zdravé nápoje, skúste ho prekvapiť šikovným smoothie makerom.

Smoothie maker na obrázku poskytuje mixovanie a konzumáciu z jednej nádoby, čo je veľmi praktické. Mixovaciu nádobu stačí odskrutkovať, uzavrieť vrchnákom  a môžete vyraziť.

Prístroj na výrobu čerstvého smoothie ( zdravé stravovanie )

Smoothie maker

Domáca výroba potravín má množstvo výhod. Za prvé viete presne, z čoho sa výrobok skladá a môžete sa tak vyhnúť konzervantom, farbivám, dochucovadlám či Ečkám. Za druhé si naozaj pochutnáte, pretože viete, ako je vami vyrobená potravina čerstvá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *