Visiaci zámok lásky

Uzamknutie visiaceho zámku s menami predstavuje dôkaz večnej  lásky alebo priateľstva. Princíp spočíva v tom, že na zámok lásky sa vygravírujú alebo fixkou napíšu mená alebo iniciály. Následne sa zámky uzamykajú zväčša na zábradliach mostov, odkiaľ zaľúbenci symbolicky zahodia kľúčik do vody.

Spečatenie lásky uzamknutím zámku lásky

Zámok lásky

Zámok lásky je pomerne rozšírený hlavne v zahraničí. Ale aj na Slovensku vznikajú oficiálne miesta kam si môžete svoj zámok lásky pripnúť aj Vy. Preto ak sa chystáte na niektoré z nižšie uvedených miest na výlet, pribaľte si do tašky aj jeden zámok. Určite tým svoju milovanú osobu milo prekvapíte.

Most lásky v Piešťanoch

Tento most bol otvorený práve na Deň svätého Valentína za podpory mesta Piešťany, webového portálu Pokec.sk a magazínu Diva.sk. Jedná sa o malý mostík na začiatku pešej zóny v smere od Kúpeľného ostrova. Zaľúbenci si môžu priniesť vlastné zámky alebo si ich môžu kúpiť v neďalekej kaviarni Eden.

Zaveste svoj zámok lásky na mostík v Piešťanoch

Most lásky v Piešťanoch

Most v Bojniciach pri jazierku

Nachádza sa pri okrúhlej stavbe v strede umelého jazierka v blízkosti Bojnického hradu, ktorá je verejnosti bezplatne prístupná. Mostík tvorí aj pletivo, na ktorom sa neustále objavujú nové zámky. Kľúčik sa potom symbolicky hádže do jazierka.

most v blízkosti Bojnického hradu

Most v Bojniciach pri jazierku

Most lásky v Košiciach

most pri Jakabovskom paláci v Košiciach

Most lásky v Košiciach

Po vzore iných miest, sa v Košiciach rozhodli, že symbolom lásky bude most pri Jakabovskom paláci. Tento most spája Mlynskú ulicu s Mestským parkom a vedie ponad Štefánikovu ulicu. Keďže pod mostom netečie rieka, svoj kľúčik môžete vhodiť do uzamknutej nádoby pripevnenej k mostu, alebo si ho jednoducho zoberiete so sebou ako dôkaz vašej lásky.

Studňa milencov v Žiline

Tento zvyk sa viaže k dávnej povesti kedy jedno dievča uzamklo zámok na studňu aby tak odkliala svojho milovaného. Nachádza sa na Mariánskom námestí v centre mesta Žilina. Zamilované páry zavesia zámky na mohutnú konštrukciu a kľúčik hodia rovno do studne.

Studňa na Mariánskom námestí v centre mesta Žilina

Studňa milencov v Žiline

Dom Maríny v Banskej Štiavnici

Na Trojičnom námestí sa nachádza Dom Maríny, kde sa odohral najznámejší slovenský príbeh lásky. Spoznali sa tu Marína spolu s Andrejom Sládkovičom. Neskôr Sládkovič svoju lásku k nej vyjadril v najdlhšej ľúbostnej básni Marína. Na znak ich lásky zaľúbenci uzamykajú spoločne zámok  a kľúče od neho zahodia do neďalekej fontány.

Dom Maríny Na Trojičnom námestí v Banskej Štiavnici

Dom Maríny v Banskej Štiavnici

Stĺpik vernosti v Žiari nad Hronom

Stĺpik vernosti v mestskom parku Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom

Stĺpik vernosti v Žiari nad Hronom

Svoju lásku môžete spečatiť aj uzamknutím zámku na stĺpiku vernosti, ktorý sa nachádza v mestskom parku Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom.


Ak viete ešte o nejako mieste, kde je možne uzamknúť zámok lásky, dajte nám o ňom vedieť v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *